PNRR: Fonduri pentru România modernă și reformată - comunicat de presă - Primăria comunei Ion Creangă - Neamţ

PNRR: Fonduri pentru România modernă și reformată – comunicat de presă

Primăria comunei Ion Creangă acordă o atenție deosebită educației timpurii a tinerilor, motiv pentru care a accesat o finanțare nerambursabilă în valoare totală de 1.138.842,94 lei. Principiul promovării educației în rândul tinerilor stă la baza dezvoltării oricărei societăți, cu atât mai mult cu cât, în era tehnologizării digitale, accesul la informații este foarte crescut iar tinerii este important să știe încă din primii ani de viață ce este bun și ce este rău pentru ei, acest lucru putând fi realizat doar prin educație.