Anunț Important pentru Părinți și Tutori! - Primăria comunei Ion Creangă - Neamţ

Anunț Important pentru Părinți și Tutori!

Înscrierea copiilor în cadrul serviciilor de Educație Timpurie este acum deschisă în Comuna Ion Creangă, județul Neamț!

🚀 Prin proiectul “Înființarea serviciilor de educație timpurie complementare în cadrul Comunei Ion Creangă, județul Neamț” se deschide o nouă structură de educație timpurie funcțională, un parteneriat între Primăria Comunei Ion Creangă și Școala Gimnazială “Ion Creangă”.

📅 Etapele înscrierii:

1. Depunerea dosarelor și validarea acestora: până la data de 02.09.2024
  2. Afișarea listei candidaților eligibili: până la data de 04.09.2024

📍 Locația: str. Preot Moraru, nr. 16, Sat Stejaru, Comuna Ion Creangă.

🛠️ Nivelul de dotare și serviciile oferite:

• 2 săli amenajate
  • Mobilier interior specific desfășurării activității
  • Mobilier exterior specific locului de joacă
  • Materiale didactice
  • Jocuri
  • Servicii de catering pentru copii
  • Servicii de educație parentală de tip ateliere
  • Catering pentru activitățile de consiliere părinți

Toate aceste servicii sunt GRATUITE!

📄 Dosarul de înscriere trebuie să conțină:

• Cerere de înscriere – completată, semnată și datată
  • Copie carte de identitate a părinților/reprezentanților legali/persoanei în grija căreia se află copilul (bunici, rude, tutori, asistenți parentali)
  • Nota de informare a datelor cu caracter personal – completată și semnată
  • Certificat de naștere copil
  • Documente doveditoare pentru a stabili calitatea tutorelui legal – dacă este cazul

📌 Dosarele se depun fizic la secretariatul Școlii Gimnaziale Comuna Ion Creangă.

📞 Pentru mai multe detalii și informații, vă puteți adresa responsabilului de grup țintă, dna. Liliana Chelaru, la telefon 0766.076.241 sau e-mail: scoala_ioncreanga@yahoo.com.

Asigurați-vă că oferiți copilului dumneavoastră cele mai bune condiții de educație timpurie! Vă așteptăm cu drag să faceți parte din acest proiect minunat!

#EducatieTimpurie #IonCreangă #Înscrieri2024 #Gratuit

Anexa 4 - Oferta educaționalăAfis - educatie timpurie